Vietnam vizesi sayfamıza Hoş geldiniz. Vietnam vizesi hakkındaki tüm bilgileri sizin için yazdık.

Vietnam vizesi sitesi web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]TELEFON: 0545 571 7 571      Email: info@kocakvize.com[/box]

Vietnam Hakkında Genel Bilgi

 • Başkent : Hanoi
 • Telefon : +84
 • Alan : 331.210 km²
 • Nüfus : 92,7 milyon
 • Para Birimi : Đồng

Vietnam Vize Rehberi

vietnam-vize-kocak-vize

Vietnam ülkesine seyahat edecek Türk ve diğer vatandaşların Vietnam’a gitmek için aldıkları vizedir. Vize pasaportun içine işlenmekte olup bir nevi izin belgesidir.

Vietnam vize, Vietnam için vize

 • Vietnam vize istiyor mu?
 • Vietnam vize varmı?
 • Vietnam vize gerekiyor mu?
 • Vietnam vize ister mi?
 • Vietnam yeşil pasaporta vize istiyor mu?
 • Vietnam ya vize var mı?
 • Vietnam vize gerekiyor mu

Vietnam’a seyahat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri, gerçekleştirmek istedikleri seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir.

Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize uygulamasına tabi değildir.

Vietnam vizesi için, her şeyden önce pasaportunuz Vietnam makamlarınca aranan kriterlere uygun olması gerekmektedir. Pasaportunuz, seyahat tarihiniz itibariyle 6 aylık geçerlilik süresine sahip olmalı ve pasaportunuzda iki boş vize sayfası bulunmalıdır. Zarar gören veya yıpranan pasaportlar ile yaptığınız vize başvuruları kabul edilmeyecektir. Vize başvurunuz, bu özellikleri taşımayan pasaportlar ile kabul edilmiş olsa bile, Vietnam sınırından geri çevrilme ihtimaliniz bir hayli yüksektir.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır? Vietnam vize başvurusu

vietnam vizesi

Vietnam’a seyahat gerçekleştirmek için ilk önce Vietnam Büyükelçiliğinden Vietnam vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vietnam vizesi için gerekli evrakları ve Vietnam vizesi için istenilen belgeleri hazırladıktan sonra ve Vietnam vize ücretini bankaya yatırdıktan sonra Vietnam için 1 aylık Vietnam vizesi, 3 aylık Vietnam vizesi, 6 aylık Vietnam vizesi, 1 yıllık Vietnam vizesi alabilirsiniz.

Vietnam vizesi için gerekli olan en önemli evrak, C-1 belgesidir. Vietnam izesi C1 Belgesi, bir nevi garantörlük özelliği taşımaktadır.

Vietnam Vize Şartları Nedir?

 • Pasaport (Vietnam vizesi alabilmeniz için en az 6 aylık süreli pasaporta sahip olmalısınız)
 • Pasaportunuzda iki boş sayfa olmalıdır. Angola vizesi için gerekli evrakları hazırlanmalıdır.
 • Bankaya vize ücretini ödenir. Dekont alınır
 • 2 adet fotoğraf olmalıdır.
 • Angola vize başvuru formu doldurulur
 • C1 yada B1 belgesi
 • Dilekçe

Vietnam Vize Türleri, Vietnam Vize Çeşitleri

 • Vietnam ticari vize (Aile ve Arkadaş Ziyaretli vize)
 • Vietnam transit vize
 • Vietnam turistik vize
 • Vietnam çalışma vizesi

Vietnam Turistik Vize

Türkiye ve Vietnam ülkeleri arasında yapılan anlaşma gereği Vietnam’a yapılacak seyahatlerde Vietnam turistik vizesi almak zorunludur. Vizeniz olmadığında Vietnam’a seyahat edemiyorsunuz. Vietnam turistik vizesi tek girişli bir vize olup kısa süreli vizeler kategorisindedir. 30 günlük Vietnam turistik vizesi kapsamında gidiş amacınıza göre 90 güne kadar vize uzatım hakkına sahipsiniz. Vize sürenizden daha fazla süre kaldığınızda günlük para cezası ile karşılaşıyorsunuz. 7. gün sonunda hukuki olarak yasa dışı yollar ile ülkeye giriş yapmak suçundan mahkeme karşısına çıkarılıyorsunuz. Bu nedenle vize sürenizin bitişinden önce çıkış yapmış olmanız gerekiyor. Turistik ve gezi amaçlı olarak Vietnam’a gitmek istiyorsanız başvurmanız gereken Vietnam turistik vizesi için 10 yıldan eski bir pasaportunuzun olmaması gereklidir. Pasaportunuzda en az 2 tane boş sayfa olması ve pasaportunuzun yırtılmamış, deforme olmamış olması gereklidir. Gri ve diplomatik pasaport sahiplerinin 90 günü aşmamak kaydı ile vizeden muaf tutulduğu anlaşma kapsamında diğer pasaport sahipleri Vietnam turistik vize başvurusu yapması zorunlu kılınmıştır.

Vietnam turistik vize başvurusu için yetkili tek makam Vietnam Ankara Büyükelçiliğidir. Büyükelçilik tarafından yetki verilmiş vize temsilcilikleri sadece evrakları toplayarak Büyükelçiliğe ulaştırmak ile yükümlüdür. Başvurularınızı posta yolu ile ulaştırabilir veya kendiniz bizzat getirip teslim edebilirsiniz. Vietnam turistik vize başvurusunda C1 davetiye belgesine ve dönüş tarihiniz itibari ile en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmanız gereklidir.C1 davetiye belgesini Vietnam vize acentelerinden talep edebilirsiniz. Seyahat tarihlerinizin ve kişisel bilgilerinizin yer aldığı C1 davetiye belgesi olmadan başvurunuza olumlu cevap verilmemektedir.

Vietnam turistik vizesine başvurduğunuzda değerlendirilmesi ve sonuçlanması ortalama olarak 7 iş günü sürmektedir. Eğer sizden ek evrak veya bilgi istenirse bu süre daha da uzayabilir. Vietnam Büyükelçiliği bu konuda size alternatif imkan tanımış olup Vietnam ekspres vize uygulamasını sunmuştur. Ek ücretler ödeyerek vize işlemlerinizin daha hızlı olarak sonuçlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Vize başvuru ücreti olarak Büyükelçilik gidiş nedenlerinize ve sürenize göre ücret belirleyerek güncel dolar kuru üzerinden nakit ödeme almaktadır. Vize merkezlerinden nakit ödeme yapma imkanına sahipsiniz.

Gerekli Evraklar

1.Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan )

2.İki Adet Biometrik Fotoğraf  ( Vietnam Vizesi İçin 3.5 mm 4.5 mm Ebatların da Arka fon Beyaz Altı Aydan Eski Olmayan )

3.C1 Davetiye (Vietnamda’ki seyahat acenteleri tarafından çıkarttırılan belediye onaylı davetiyedir. Dilerseniz Acentemiz Size Bu Konuda Yardımcı Olacaktır. )

* Evrakların En Az 20 (Yirmi ) iş günü önce gönderilmesi gerekmektedir. Aksi Takdirde Sorumluluk Yolcuya Aittir.

Bölge Ayrımı Olmaması Sebebi İle Tüm Başvurular Ankara ‘ dan Yapılabilmektedir.

* Ek Belgeler İstenebilmektedir.

Faydalı Linkler

İkametgah İlmuhaberi ; https://www.turkiye.gov.tr/nvi-yerlesim-yeri-ve-diger-adres-belgesi-sorgulamaTam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ; https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kayit-ornegi-belgesi-sorgulam

Ssk Hizmet Dökümü ( Barkodlu ) ; https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu

Vietnam Vizesi C1 Belgesi

vietnam vizesi

Vietnam vizesi için gerekli olan en önemli evrak, C-1 belgesidir. Vietnam izesi C1 Belgesi, bir nevi garantörlük özelliği taşımaktadır.

Vietnam’a turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler, anlaşmalı turizm acenteleri aracılığı ile Vietnam’daki Göçmenlik Ofislerine, Vietnam Vizesi C1 Belgesi için müracaatta bulunurlar.

Bireylerin daha önceki seyahatlerinde, Vietnam ülke sınırları içerisinde herhangi bir suça karışıp karışmadığı araştırılır. Bu araştırma ortalama 15 gün sürmektedir.

Soruşturma süresi tamamlanan kişilerin, yerel makamlarca uygun görülmesi durumunda, C-1 belgeleri düzenlenir.

Vietnam Vizesi B1 Belgesi

Vietnam’da 30 günden uzun süreli kalımlı, ticari amaçlı vize almak isteyen kişiler için Vietnam Vizesi B1 Belgesi gereklidir.

Vietnam Ticari vizesi için, Vietnam’daki şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir davet mektubu yazması, bu vizeyi almak için yeterli olmamaktadır.

Kişilerin Vietnam’da bulunan partnerleri, davet edilecek şahıs(lar) adına, Vietnam Göçmenlik ofisine müracaat ederek, Vietnam B-1 belgesini temin edebilirler.

Böylece, B-1 belgesi müracaatında bulunan Vietnam şirketleri, Türkiye’den kendilerini ziyaret etmek isteyen partnerlerinin tüm sorumluklarını üstlenmiş olurlar.

Adına B-1 Belgesi düzenlenmiş olan kişiler, bu belgenin renkli çıktısını alarak, Vietnam Ticari vizesine müracaat edebilirler.

Vietnam vize işlem süresi, Vietnam vizesi kaç günde çıkar?

Vietnam vize işlem süresi 15-20 iş günüdür. Acil Ekspres vize alımında ise 2 iş günde vize sonuçlanmaktadır. Acil Ekspres Vietnam Vize ücreti iki katı olarak alınmaktadır.

Vietnam Vize ücretleri

Vietnam için vize ücreti

Açıklama Vize Ücreti
1 Aylık Tek giriş 130 Euro
3 Aylık Tek giriş 150 Euro
3 Aylık Çok giriş 150 Euro
6 Aylık Çok giriş 200 Euro
1 Yıl Çok giriş 250 Euro

Vietnam vize başvuru formu

Vietnam turistik vize başvuru formu

Vietnam vize başvuru formu Büyük harf kullanarak ve ingilizce doldurulması gerekmektedir. Siz müşterilerimizin bilgileri alınarak ofisimizde biz doldurabiliriz.

Vietnam vize başvuru formu İndir

Vietnam vize fotoğraf ölçüsü

Vietnam Vizesi Fotoğraf ölçüsü 35×45 mm

Vietnam vize dilekçe örneği

 • Vietnam vize dilekçe örnekleri
 • Vietnam Ticari Vize Dilekçe örneği
 • Vietnam Turistik Dilekçe örneği

Tüm Vietnam vize dilekçe örnekleri İndir

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

Vietnam vizesi sitesi web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir