Merhabalar! Rusya vizesi hakkındaki tüm bilgileri sizin için yazdık.

Rusya vizesi sitesi web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

EVRAKSIZ RUSYA VİZESİ ALMAK İÇİN HEMEN BİZİ ARAYINIZ!

TELEFON: 0545 571 7 571             Email: info@kocakvize.com

[/box]

Rusya Hakkında Genel Bilgi

 • Başkent : Moskova
 • Telefon : +7
 • Alan : 17,075,389 km2
 • Nüfus : 146.544.710
 • Para Birimi : Rus Rublesi (RUB)

Rusya Vize İstiyor mu? Rusya’ya Vize Var Mı?

Rusya vize istiyor mu? Rusya’ya vize var mı? Rusya vize gerekiyor mu? Rusya vize ister mi? Rusya yeşil pasaporta vize istiyor mu? Rusya vize gerekiyor mu?

Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftır.

Rusya’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Rusya vizesi (90 güne kadar – C tipi vize) başvurusu direkt olarak konsolosluklara yapılamaz. Rusya vize başvurusu VFS Global Rusya vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilir ve buradan gerçekleştirilen vize başvurusu konsolosluğa gönderilir.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya’ya seyahat gerçekleştirmek için ilk önce yetkili vize ofisleri üzerinden Rusya vize başvuru merkezinden ve Rusya Büyükelçiliğinden vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Rusya vizesi için gerekli evrakları ve Rusya vizesi için istenilen belgeleri hazırladıktan sonra ve Rusya vize ücretini yatırdıktan sonra Rusya için 1 aylık Rusya vizesi, 3 aylık Rusya vizesi, 6 aylık Rusya vizesi, 1 yıllık Rusya vizesi alabilirsiniz.

 • Pasaport ( Rusya vizesi alabilmeniz için en az 6 aylık süreli pasaporta sahip olmalısınız)
 • Pasaportunuzda iki boş sayfa olmalıdır.
 • Pasaport orijinali ve son 5 yıla ait vizeli sayfaların fotokopisi
 • Rusya vize başvuru formu (Buradan İndirebilirsiniz)
 • 2 adet 35×45 mm boyutunda biyometrik fotoğraf (Detayları burada açıklanmıştır)
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Otel rezervasyonu ya da varsa davetiye mektubu
 • Gidiş-dönüş uçak (ulaşım) rezervasyonu
 • Seyahat amacını kanıtlar nitelikte ek davetiye ve belgeler

Rusya Turistik Vize

Rusya’yı gezmek, kültürel amaçlı etkinliklere katılmak, önemli şehirleri ziyaret etmek istediğinizde Rusya’ya giriş yapmak istediğinizde Rusya Turistik vizesi almanız gereklidir. Vize almadan giriş yapamadığınız için vize başvurusu yapmanız zorunludur. Rusya turistik vizesi tek giriş vizeler ve çift giriş vizeler olarak 2 sınıfa ayrılmaktadır. 30 gün süre ile verilen turistik vize ile Rusya’da en fazla 30 gün konaklama hakkınız bulunuyor. Rusya turistik vizesi alırken Rusya Federasyonu sınırları içinde tur operatörlüğü faaliyeti yürüten bir kuruluşun sizi karşılayacağını beyan ettiği kabul ve onay belgesine sahip olmanız en önemli şarttır. Bu şartı sağlamadığınızda başvurunuza red cevabı verilmektedir. Rusya Federasyonu sınırları içinde gerçekleştirilecek kısa süreli iş görüşmesi, tıbbi konsültasyon işlemleri, bilimsel araştırma süreçleri gibi amaçlar ile ziyaret gerçekleştirecek kişilere Rusya turistik vizesi verilmektedir.

Dikkat edilmesi Gereken Durumlar

1 ) Rusya turistik vizesi başvurusu için pasaportunuzun seyahat süresinden başlayacak şekilde en az 6 aylık geçerlilik süresi olmak zorundadır. Bu süreyi sağlamayan pasaport ile başvurduğunuzda red cevabı alırsınız.

2 ) Pasaportunuzda girişte ve çıkışta kullanılmak üzere en az 2 adet boş sayfa olması gereklidir.

3 ) Rusya Büyükelçiliği, Rusya Konsolosluğu’na vize için müracaat edebilirsiniz. Başvurularınızda dikkat etmeniz gereken nokta resmi tatillerdir. Hem Rusya tarafı, hem de ülkemizde yer alan resmi tatiller başvurunuzun sonuçlandırılmasını geciktirecektir.

4 ) Eğer turistik vize için başvuran bir AB vatandaşı iseniz seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortası poliçesi yaptırmış olmanız gereklidir. Sigorta poliçeniz yoksa başvurunuz red cevabı alır.

5 ) Rusya turistik vize başvurusu sırasında vize harç ücreti vize merkezinden nakit TL veya USD olarak yatırılmalıdır. Vize harç ücreti seyahat edecek kişinin Rusya’da kalış süresine ve seyahat amacına göre Rusya Konsolosluğu tarafından belirlendiği için resmi ve net bir rakam yoktur.

6 ) Rusya turistik vize başvurusu başvuru tarihinden itibaren 4 ile 10 iş günü arasında sonuçlandırılan bir vize türüdür. Vize başvurusunda tek girişli veya çift girişli olarak vize talebinde bulunabiliyorsunuz. Çift girişli bir vize aldığınızda kalacağınız süre boyunca bir kez çıkış yaparak tekrar Rusya Federasyonuna giriş yapabilirsiniz.

Rusya Ticari Vize

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Rusya’da ticari bir iş yapacaksanız veya ticari ilişkileriniz için Rusya’ya gidecekseniz Rusya ticari vizesi başvurusu yapmak ve vize almak zorundasınız. Yeşil ve gri pasaport sahipleri vize işlemlerinden muafken diğer pasaport türlerine sahip kişiler ticari vize için başvuru yapmak ve vize almak zorundalar. Rusya ticari vizesi için Rusya Federasyonu değişiklikler yaptığı için hangi evrakların gerekli olduğu konusunda Rusya Konsolosluğu vize merkezini arayarak bilgi almanız faydalı olacaktır.

Rusya ticari vizesi başvurusu için bizzat konsolosluğa gitmeniz eğerek olmadığı için yetkili seyahat acenteleri ile iletişime geçerek başvuru yapabiliyorsunuz. Vize merkezine evraklarınızı kargo yolu ile ulaştırdığınızda vize merkezi sizin adınıza başvuru işlemlerini yapıyor. Tek giriş ve çift giriş olmak üzere iki farklı türde verilen Rusya ticari vizesi 90 gün süreli olarak verilmektedir. Ayrıca 1 yıl süreli olan ve çok girişli olarak size verilen ticari vizeye de ihtiyacınız olması durumunda başvurabilirsiniz. Rusya Federasyonu sınırları içindeki ticari faaliyetlere göre ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Fuar ve etkinlik, kongre gibi süreklilik arz etmeyen toplantılara katılım için 90 günlük vize almanız gerekirken yatırım yaptığınız, iş ortaklığınızın bulunduğu ticari faaliyetler için 1 yıllık ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

3 aylık çok girişli veya 1 yıllık çok girişli vize türünde Rusya Federasyonu sınırları içinde ikamet süreniz 90 güne geçmemelidir. 3 aylık çok girişli vize de ise bu süre 30 gün olarak belirlenmiştir. Rusya ticari vizesi için iş ziyareti, toplantı, kongre, fuar katılım, konferans ve seminer gibi bir amaç için gittiğinizi belirten bir davetiye almanız gereklidir. Davetiyeniz olmadığında ticari vize alma şansınız yoktur. Rusya Federasyonu Federal Göç İdaresi Şubesi tarafından ve Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylı olması zorunlu olan davetiye, Rusya’daki ticari firmanın veya firmaların iletişim, faaliyet, adres ve kişisel bilgilerini de içermek zorundadır. Başvuru sırasında ibraz edeceğiniz pasaportunuzun gidiş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerlilik süresi olması ve en az 2 adet boş sayfası olması şartı vardır.

Rusya Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Rusya’da yer alan aile, akraba, arkadaş ziyareti yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken bir vize türü olan Rusya aile akraba vizesi alabilmek için aile bağlarınızı kanıtlayan ve seyahatinizin amacını gösteren belgelerin başvuru dosyasında yer alması gereklidir. Aile ziyareti başvurusu için Rusya Federasyonu Göç Merkezi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı tarafından gönderilen resmi bir davetiyeye sahip olmalı veya Rusya’da yaşayan yakınlarınızdan yazılı beyan içeren bir davetiyeye sahip olmalısınız. Davetiyenin birinci derece yakınınızdan veya akrabalarınızdan gelmek zorundadır. Birinci derece kan bağınız yoksa akraba olarak davetiye alamazsınız.

Rusya aile akraba ziyareti vizesi için verilen süre en fazla 90 olarak belirlenmiştir. Tek giriş akraba vizesi veya çift giriş akraba vizesi olarak iki türlü verilen vize, size gelecek olan davetiye süresine göre uzun verilmektedir. Rusya aile vizesi için yetkili vize merkezleri aracılığı ile başvuru yapabiliyorsunuz. Evraklarınızı posta yolu ile vize başvuru merkezlerine ulaştırabilirsiniz. Rusya aile ve akraba vizesi başvurularını Rusya konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden yapabilirsiniz. Vize merkezi tarafından sizin adınıza yapılacak başvuru sonrasında konsolosluk sizden ek evrak veya bilgi isteyebilir, telefon aracılığı ile veya yüz yüze mülakat yapma gereği hissedebilir. Bu durumda vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayabilir. Rusya aile akraba vizesi başvurusu ortalama olarak 5 – 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak ek bir evrak istenmesi veya mülakat yapılması istenmesi durumunda bu süre daha uzun olacaktır. Acil durumlarda Rusya Konsolosluğu acil durumun bildirilmesi halinde başvuru işlemleri 3 iş günü içinde sonuçlandırılarak vize verilmektedir. Rusya aile akraba vizesi aldığınızda Rusya’da ikamet edeceğiniz süre içinde çalışma hakkına sahip olmuyorsunuz.

Rusya aile akraba vizesi için yatırmanız gereken harç ücreti için giriş esnasında nakit olarak veya USD olarak ödeme imkanına sahipsiniz. Seyahat amacınıza, vize kategorisine, vize türüne, tek giriş, çift giriş olmasına, başvuru sahibinin uyruğuna göre değişen vize harç ücreti başvuru sırasında belirlenen bir ücrettir. Vize harç ücretini yatırdığınızı ibraz eden bir dekont olmadığında başvurunuz kabul edilmemektedir.

Rusya Vize Türleri

 • Turistik vize (Turizm vizesi)
 • Ticari Vize (iş ve fuar vizesi)
 • Çalışma vizesi
 • Aile ve Arkadaş ziyaret vizesi
 • Eğitim Vizesi
 • Tır Şoförü vizesi
 • Rusya Diplomatik vize. Diplomatik pasaport sahibi yabancı bir vatandaşa verilen vizedir. Yani devlet başkanları, hükümet başkanları, resmi delegasyon üyeleri vb.
 • Rusya Servis vizesi. Hizmet (konsolosluk, resmi, özel) pasaportu bulunan yabancı uyruklu kişilere verilen vizedir. Yani resmi delegasyon üyeleri, diplomatik misyonların idari ve teknik ve hizmet personeli vb.
 • Rusya Normal vizeler.
  • Rusya Özel Vizesi. Bu vize, Rusya’ya kısa bir ziyaret için seyahat eden kişilere bir davet mektubu temelinde verilir.
  • Rusya Ticari Vizesi. Bu vize, Rusya’ya iş için seyahat eden kişilere verilir.
  • Rusya Turist Vizesi . Bu vize, bir Rus tur operatörü tarafından bir davet mektubu olan yolculara verilir.
  • Rus Öğrenci vizesi . Bu vize, eğitim amacıyla Rusya’ya seyahat edenlere verilir.
  • Çalışma Vizesi . Bu vize, belirli bir süre için Rusya’ya çalışmak için seyahat etmek isteyen yabancılara verilir.
  • Rusya İnsani Vizesi . Bu vize, Rusya’yı bilimsel, kültürel, siyasi veya spor ziyareti için ziyaret eden yabancı vatandaşlara verilir. Ayrıca dini iletişim ve temaslar, hac, sadaka veya insani yardımın teslimi için.
 • Rusya Transit Vizesi . Bu vize, gidecekleri ülkeye ulaşmak için Rusya topraklarından transit geçiş yapması gereken kişilere verilir.
 • Rusya Çıkış Vizesi . Rusya topraklarında bulunan ve ayrılmadan önce vize süresi dolan yabancılar, Rusya’dan ayrılabilmek için Çıkış Vizesi başvurusunda bulunurlar.
 • Rusya eVisa . Bu vize Cezayir, Bahreyn, Brunei, Çin, Hindistan, İran, Japonya, Kuzey Kore, Kuveyt, Meksika, Fas, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Tunus, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları için geçerlidir. Sadece Rusya Uzakdoğu’daki bölgeleri 8 günden az ziyaret etmek için geçerlidir.

Öte yandan, tek bir vize ile Rusya’ya kaç kez girmek istendiğine bağlı olarak, aşağıdaki gibi vize türleri vardır:

 • Tek giriş
 • Çift giriş
 • Çoklu giriş

Rusya Vize (D Tipi – Uzun Dönem )

90 gün üzeri vize tipidir. Rusya’da 90 günden fazla kalınacak ise D-tipi vizeleri almaları gerekmektedir.   Çalışma, Mesleki Eğitim, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj, Dil Kursu için alınan vize tipidir

 • Çalışma vizesi
 • Mesleki Eğitim, Araştırma, Üniversite Eğitimi vizesi
 • Staj vizesi
 • Dil Kursu

Rusya Vizesi Gerekli Evraklar – Rusya Vizesi İstenilen Belgeler

Rusya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

1. Pasaport ( Vize Bitiş Tarihi İtibariyle En Az 6 Ay Süresi Olan )

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan )

3. Kimlik Fotokopisi

NOT : Gerekli Diğer Prosedürler Tam Yetkili Firmamız Tarafından Karşılanacaktır.

* Firmamız Rusya Başkonsolosluguna Sizin Adınıza TAM Başvuru Yapma Yetkisi Vardır.

* Rusya Yeşil Pasaport Sahiplerine Vize Uygulamaktadır.

– Normal İşlem Süresi 10 – 15 Gün Sürmektedir.

– Express Vize İşlemi 3 – 5 Gün Sürmektedir.

Rusya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

1. Pasaport ( Vize Bitiş Tarihi İtibariyle En Az 6 Ay Süresi Olan )

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan )

3. Davetiye !!! ( Rusya Dış işleri Bakanlığından Alınmış, Orjinal Davetiyenin Aslı Tarafınıza Gönderilmiş Olmak Zorundadır. )

Yolcumuz Tarafından Davetiye Gerekli Zaman İçinde yada Hiç Getirtilemezse ;

DAVETİYE FİRMAMIZ TARAFINDAN HIZLI VE KOLAY BİR ŞEKİLDE TEMİN EDİLMEKTEDİR.

4. Kimlik Fotokopisi

* Firmamız Rusya Başkonsolosluguna Sizin Adınıza TAM Başvuru Yapma Yetkisi Vardır.

* Rusya Yeşil Pasaport Sahiplerine Vize Uygulamaktadır.

– Normal İşlem Süresi 10 – 15 Gün Sürmektedir.

– Express Vize İşlemi 3 – 5 Gün Sürmektedir.

Rusya Vizesi gerekli belgeleri toplayın

Rusya vizesi için gerekli evrakları toplayarak Rusya vize başvurusuna devam edin . Her vize için gerekli standart belgeler şunlardır:

 • Basılı başvuru formu.
 • Geçerli pasaportunuz .
 • Yakın tarihli bir Rus vize fotoğrafı . Başvuru formuna yapıştırılmıştır.
 • İkamet kanıtı . Kendi ülkeniz olmayan en az 90 gündür ikamet ettiğiniz bir ülkeden başvuruyorsanız.
 • Son üç aya ait banka hesap özetleri .
 • Vize desteği (Davetiye) . Bu makalede yukarıda açıklandığı gibi.
 • Sağlık Sigortası . Yalnızca AB ülkeleri, İran, İzlanda, İsrail, Lihtenştayn, Monako, Norveç ve İsviçre vatandaşlarından istenmektedir.

Ayrıca seyahatinizin amacına göre ek belgeler sunmanız gerekecektir. Uyruğunuza göre ek belgeler de sunmanız gerekebileceğini unutmayın.

Rusya Konsolosluğu/Rusya Vize İşlem Merkezine Şahsen Başvurun

Vize kabulü için gerekli belgeleri Rusya konsolosluğuna veya Rusya’yı temsil eden vize merkezine ibraz etmeniz gerekecektir. Başvurunuzu Rusya Büyükelçiliği Konsolosluk bölümünde yapacaksanız önceden randevu almanız gerekmektedir. Başvuru merkezleri ise ön başvuru kabul etmektedir. Yani randevu zorunlu değildir.

Başvuranların çoğunun bir görüşmeye katılması zorunlu değildir. Yine de, elçilik gerekli görürse, başvurunuzu yaptıktan sonra bir görüşmeye davet edilebilirsiniz.

Rusya vize ücretini ödeyin

Konsolosluk bölümlerinde vize ücretini ödemeniz gerekecektir. Elçiliklerin çoğu yalnızca banka kartlarıyla yapılan ödemeleri kabul eder. Ancak, bazıları da nakit kabul eder. Bunu kendi ülkenizdeki Rus büyükelçiliği ile kontrol etmelisiniz.

Ücretlerin iade edilmediğini unutmayın. Sen edebilirsiniz Rus vize masrafları için buraya göz atın !

Rus vizenizi alın

Rusya büyükelçiliği başvurunuz hakkında karar verdikten sonra davanızla ilgili bir bildirim alacaksınız. Size vize verirlerse, pasaportunuzda bir vize etiketi olacaktır. Çıkartma, sizinle, vizenizle, izin verilen kalış süresiyle ve davet edenle ilgili bilgileri içerir.

Rus göçmenlik kartını alın

Pasaportunuzdaki vize etiketi ile Rusya’ya özgürce seyahat edebilirsiniz. Yine de, tamamlamanız gereken bazı prosedürler var.

Rusya’nın giriş kapısına vardığınızda sınır polisi size bir göçmen kartı verecektir. Kart, her ikisini de doldurmanız gereken iki özdeş bölümden oluşur. Sınır polisi, kartın bir bölümünü tutar. Diğerini de yanına almalısın. Daha sonra ayrılırken bu kartı sınır polisine iade etmeniz gerekecektir.

Rusya vizenizi kaydedin

Rusya’da 7 gün veya daha fazla kalacaksanız, vizenizi kaydetmeniz gerekecektir. Rusya’ya vardığınızda vizenizi kaydettirmek için 7 iş gününüz var. Vize kaydetmenin iki yolu vardır:

 • Kaldığınız otel aracılığıyla . Otelde kalıyorsanız, otel vizenizi kendisi kaydedecektir.
 • Özel bir evin sahibi aracılığıyla. Özel bir evde kalıyorsanız, sizi bir polis karakoluna veya postaneye kaydettirmesi gereken Rus ev sahibidir. Ev sahibinizin bunu yapmak için pasaportun ilk sayfasının, vizenin ve göçmenlik kartının bir kopyasına ihtiyacı olacaktır.

Rusya Vizesine Nasıl Başvurulur?

Rusya Vizesi için başvuru süreci aşağıdaki gibidir:

 1. Davetiyeyi Alın (Vize Desteği).  Bu, Rusya’ya vize almak için atmanız gereken ilk adımdır. Rusya’ya turizm amaçlı seyahat etmeyi planlıyorsanız, davetiyenizi bir seyahat acentesinden veya bir otelden alabilirsiniz. Başka amaçlarla seyahat ediyorsanız, davetlinizin davetiyeyi Rusya İçişleri Bakanlığı Göç Genel Müdürlüğü’nden alması gerekir.
 2. Çevrimiçi başvuru formunu doldurun. Rusya için vize başvuru formu, Rusya Dışişleri Bakanlığı (MID) web sitesi visa.kdmid.ru adresinde mevcuttur . Gerekli tüm bilgileri doğru ve dürüst bilgilerle verin.
 3. Gerekli belgeleri toplayın. Rusya vizesi için gerekli belgeleri toplamaya devam edin. Gerekli belgelerin bir ülkeden diğerine farklılık gösterdiğini unutmayın. Belgeler ayrıca başvurduğunuz vize türüne de bağlıdır. Rusya büyükelçiliğinden/konsolosluğundan veya ikamet ettiğiniz ülkedeki Rusya’yı temsil eden vize merkezinden gerekli belgelerin bir listesini almalısınız.
 4. Bir Rus Konsolosluğu / Rusya Vize İşlem Merkezine Şahsen Başvurun. Tüm bu belgelerle birlikte Rus konsolosluğuna veya Rusya vize merkezine gitmeniz gerekecektir. Kayıt dışı başvurular kabul edildiğinden önceden randevu alınmasına gerek yoktur. Belgelerinizi teslim ettiğinizde vize başvurusu ücretlerini de ödemeniz gerekecektir.
 5. Göçmen kartını al. Rusya vizenizi aldıktan sonra ülkeye özgürce seyahat edebilirsiniz. Ancak yine de tamamlamanız gereken bazı görevler var. Rusya’ya girer girmez pasaport kontrolü sırasında göçmen kartını doldurmanız gerekecektir. Kart, her ikisini de doldurmanız gereken iki özdeş parçadan oluşur. Sınır polisi kartın bir bölümünü tutacaktır. Diğerini de yanına almalısın.
  Daha sonra ülkeyi terk ettiğinizde bu kartı sınır polisine iade etmeniz gerekecektir.
 6. Vizenizi kaydedin. Rusya’ya vardığınızda, vizenizi kaydetmek için 7 iş gününüz vardır. Vize kaydetmenin iki yolu vardır. İlk olarak, kaldığınız otelde. İkincisi, konaklamanız için kiraladığınız dairenin mülk sahibi veya arkadaşlarınızın ikamet ettiği (sizi davet eden) aracılığıyla. Vizenizi kaydettirmek için göçmen kartınıza ve pasaportunuza ihtiyacınız olacak.

Rusya Vize Ücreti

Rusya vize ücret tarifesi aşağıdaki gibidir. Evraksız Vize Ücreti

VİZE GEÇERLİLİK SÜRESİ GİRİŞ SAYISI ÇIKMA SÜRESİ RUSYA VİZE ÜCRETİ
30 Gün Turistik Tek Giriş 7-12 İş Günü + Kargo Süresi 160 $
30 Gün Turistik Ekspres Tek Giriş 4 İş Günü + Kargo Süresi 240 $
30 Gün Turistik İki Giriş 7-12 İş Günü + Kargo Süresi 240 $
30 Gün Turistik Ekspres İki Giriş 4 İş Günü + Kargo Süresi 400 $
90 Gün Davetiyeli Tek Giriş 7-12 İş Günü + Kargo Süresi 160 $
90 Gün Davetiyeli Ekspres Tek Giriş 4 İş Günü + Kargo Süresi 240 $
90 Gün Davetiyeli İki Giriş 7-12 İş Günü + Kargo Süresi 220 $
90 Gün Davetiyeli İki Giriş 4 İş Günü + Kargo Süresi 350 $
90 Gün Davetiyesiz (Davetiyeyi Biz Sağlıyoruz) Tek Giriş 7-14 İş Günü + Kargo Süresi 260 $
90 Gün Davetiyesiz (Davetiyeyi Biz Sağlıyoruz) İki Giriş 15 İş Günü + Kargo Süresi 320 $
1 Sene Davetiyeli Çok Giriş 15 İş Günü + Kargo Süresi 360 $
1 Sene Davetiyesiz (Davetiyeyi Biz Sağlıyoruz) Çok Giriş 15 İş Günü + Kargo Süresi 500 $

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış temsilcilikler (Konsolosluk/Elçilik) adına tahsil edilmektedir.

Vize ücreti, sadece Euro kabul edilmektedir. Vize ücretinin tam ve hazır getirilmesi rica olunur.

 • Zorunlu seyahat sağlık sigorta ücretleri aşağıda paylaşılmıştır.
 • Rusya vize başvurusunun ret ile sonuçlanma durumunda vize başvurusu için gerçekleştirmiş olduğunuz ücretler iade edilmez.
 • Rusya vizesi için yapılması gereken konsolosluk ödemesi Euro ve Nakit olarak yapılmalıdır. Başvuru merkezi ve zorunlu kargo ödemesi TL olarak nakit veya kart ile ödenebilir.
 • Rusya vize başvurusunda bulunacak Avrupa Birliği üye ülkesi vatandaşlarının aile bireyleri ile birlikte seyahat etmeleri ya da seyahat sırasında buluşacaklarsa, konsolosluk vize harcından muaftır.
 • Öğrenci gezileri için öğrencilere refakat eden öğretmenler konsolosluk vize harcından muaftır.
 • Rusya’ya seyahat edecek engelliler ve refakatçısı başvuru merkezi ödemesinden muaf olup, vize harcını ödemesi gereklidir

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Aşağıdaki sigorta ücretleri konsolosluk vize başvuru isteklerine uygun olarak ve Covid-19 teminatı içeren sigorta poliçeleri içindir. 80 yaş üzeri sigorta primleri için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

GÜN SAYISI     ÜCRETLENDİRME (0-80 YAŞ)

1 – 16 Gün 12,00 €
1 Ay 15,00 €
3 Ay 20,00 €
6 Ay 25,00 €
1 Yıl 35,00 €

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Rusya Vizesi İşlem Süresi

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Rusya vizesi başvurusu yaptığınız günden sonra genellikle 4-5 iş gününde sonuçlanır. Bununla birlikte konsolosluğun belirtmiş olduğu süre 15 günüdür ve Bazı yoğun dönemlerde bu süre 15 iş gününü bulmaktadır. Bu sebepten 4-5 günü baz alarak işlem yapılmamasını öneriyoruz.

Uygun bulunan başvuru, yapıldığı tarihten itibaren 15 takvim günü içinde karara bağlanır.

Özellikle başvurunun ayrıntılı bir tahkikat gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, azami 30 takvim gününe kadar uzatılabilir.

İstisnai olarak, özel bazı durumlarda ek bir takım belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre azami 60 takvim gününe çıkabilir.

Rusya Vizesi Randevu Alma

Rusya vizesi randevu alma işlemleri aşağıdaki linke tıklayarak alabilirsiniz.

Rusya Vize Başvuru Takip

Rusya vize başvurularını buradan takip etmek için tıklayınız

Bizim ile iletişime geçmek için tıklayınız

Rusya vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir