Merhabalar! Hindistan vizesi web sayfamıza hoş geldiniz. Hindistan vizesi hakkındaki tüm bilgileri sizin için yazdık.

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

TELEFON: 0545 571 7 571    Email: info@kocakvize.com
Hangi şehirde olursanız olun! yapmanız gereken bizi aramanız yeterli olacak.

[/box]

Hindistan Hakkında Genel Bilgi

 • Başkent : Yeni Delhi
 • Telefon : +91
 • Alan : 1,640,679 km2
 • Nüfus : 1.330.783.327
 • Para Birimi : Hint Rupisi (₹)

Hindistan Devleti, ülkesine seyahat etmek isteyenlere 2013 yılı Şubat ayından itibaren Hindistan vizesi uygulamaya başlamıştır. Hindistan vize başvurusu sırasında parmak izi alınmaktadır. Hindistan vizesi parmak izi uygulaması, bütün dünya ülkelerinde 2013 yılı başından itibaren güvenlik amacıyla işleme alınmıştır.

Hindistan seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ülkeye seyahatleri öncesinde Hindistan vizesini Türkiye’den almaları konusundaki uyarıyı dikkate almaları gerekir. Hindistan Cumhuriyeti, vize muafiyet hakkını sadece T.C. Diplomatik Pasaport (siyah) hamillerine, 90 gün süreli olarak vermektedir.

Hindistan’a seyahat edecek Umuma Mahsus Pasaport (bordo), Hususi Pasaport (yeşil) ve Hizmet Pasaport (gri) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de uzun süreli İkamet İzni (oturum izni) sahibi yabancıların (bonafide resident), Ankara ve İstanbul illerinde görev icra eden Hindistan Konsolosluklarına Hindistan vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Hindistan vize başvurusu öncesinde başvuru sahiplerinin seyahat belgelerinin (pasaport ) temdit tarihinin Hindistan seyahatinden sonra da en az 6 ay daha geçerliliği olduğunu kontrol etmeleri gerektiği hatırlatılır.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan vizesi almak için ilk olarak konsolosluğun dijital sayfasındaki başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formu doldurulduktan sonraki süreçte, başvuru sahibi biyometrik verileri tamamlayabilmesi adına konsolosluğa çağrılır.

Konsolosluğa gitmeden önce, gereken tüm evrakların eksiksiz olarak hazırlanmış olması gerekir. Hazırlanan belgelerle birlikte, başvuru formu imzalanmalı ve teslim edilmelidir. Evrak tesliminde ücretler ödenmelidir. Tüm işlemler sonucunda, vize başvurusu değerlendirilmeye alınır.

Hindistan Vize Başvurusu

Ankara’da veya İstanbul’da bulunan Hindistan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılarak Hindistan vizesi alınır.

Hindistan vize başvurusu nasıl yapılır? Hindistan vizesi nereden alınır?

Ankara’da veya İstanbul’da bulunan Hindistan Büyükelçiliğinden alınır.

 • Büyükelçiliklerden
 • Konsolosluklardan
 • Fahri konsolosluklardan
 • Dış temsilciliklerden
 • Vize işlemlerini yaparak vize alabilirler.

Hindistan vize türleri nelerdir?

 • Hindistan Turistik vize
 • Hindistan Ticari vize
 • Hindistan Çalışma vizesi
 • Hindistan Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesi
 • Hindistan Transit Vize

Hindistan Turist Vizesi

Hindistan turistik vizesi, gerekli evraklar tamamlandıktan sonra, başvuru günü alınabilen bir vizedir. Diplomatik pasaport sahibi olmayan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu ülkeye seyahatleri öncesi vize almak zorundadırlar. Vize başvurusu resmi web sitesi üzerinden online olarak yapılmakta ve randevu alınarak gerçekleştirilmektedir. Vize Başvuru Formu, İngilizce olarak doldurulması durumunda dikkate alınmaktadır.

Hindistan vizesi başvurusunda bulunacak kişiler bu işlemlerini bireysel olarak da takip edebilirler. Ancak başvuru esnasında yaşanacak bir aksaklık sebebiyle yeniden başvuru yapmanız gerekeceği için bu işlemi bir başvuru merkezi aracılığıyla yapmak da akıllıca bir çözümdür. Vize Ankara başvuru merkezi size Hindistan turistik vizesi konusunda yardımcı olma yetkisine sahip bir acentedir. Başvurunuz için gerekli olan online başvuru formunu doldurtmak ve gerekli diğer belgeler konusunda bilgi almak için, merkezimizin vize danışmanları ile iletişim kurabilirsiniz.

Vize çıkma süresi her ne kadar kısa olsa da, randevu alma sürecinde yaşanacak bir gecikmeden olumsuz etkilenmemek için seyahat planınızdan en az bir hafta önce başvuru yapmanız tavsiye edilir.

Hindistan Aile, Arkadaş ve Akraba Ziyareti Vizesi

Hindistan’da bulunan akrabaların veya tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken Hindistan vizesidir. Ziyaret vizesine başvurabilmek için Hindistan bulunan şahıstan davet mektubu alınması gerekmektedir. Bu davet mektubu olmadan ziyaretçi vizesine başvuramazsınız. Davet mektubu tek başına yeterli değildir. Akraba ziyareti için vize talebinde bulunuluyorsa, akrabalık ilişkisinin noter tasdiki ile teyit edilmesi gerekir. Hindistan’da çalışan yahut öğrenim gören bir arkadaş ziyaret edilecekse, davet edenin Hindistan’da ki şirketinden veya okuduğu kurumdan istihdam veya öğrenim belgesinin alınması zorunludur.

Hindistan aile/arkadaş ziyareti vizesi, en fazla 180 gün geçerli olan bir vizedir. Daha sonra Hindistan’da iken uzatılması mümkündür. Hindistan ziyaretçi vizesi başvurunuzu Koçak Vize başvuru merkezi aracılığıyla yapabilir veya şahsi olarak Hindistan Konsolosluğundan yapabilirsiniz. Başvuru merkezimiz, başvuru için gerekli diğer evrakın hazırlanması konusunda size yardımcı olacak ve vizenizi kısa sürede almanızı sağlayacaktır.

Hindistan Ticari Vize

Ticari vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız, işinizle ilgili belgeleri başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Ticari vize başvurusunda lazım olan ilk evrak davetiyedir. Davetiye, firmanın antetli kağıdına yazılmalı ve Hindistan’a gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaport bilgilerini içermelidir. Ayrıca seyahat planının detayları ve masrafları kimin karşılayacağı bilgisi bulunmalıdır. Hindistan’daki kuruluş belgeleri (Registration Certificate) de başvuru evrakına eklenmelidir.

Vize başvurusu online olarak İngilizce yapılmaktadır.  Koçak Vize, başvuru formunun doldurulmasında ve ticari vize başvurusu için gerekli diğer belgeler konusunda size yardımcı olabilecek bir başvuru merkezidir. Şirketimizin vize danışmanları ile irtibata geçerek sorunsuz bir vize alma süreci yaşayabilirsiniz.

Ticari vize süresi çok girişle olmak şartıyla altı aydır.

Hindistan Sağlık Vizesi

Ticari vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız, işinizle ilgili belgeleri başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Ticari vize başvurusunda lazım olan ilk evrak davetiyedir. Davetiye, firmanın antetli kağıdına yazılmalı ve Hindistan’a gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaport bilgilerini içermelidir. Ayrıca seyahat planının detayları ve masrafları kimin karşılayacağı bilgisi bulunmalıdır. Hindistan’daki kuruluş belgeleri (Registration Certificate) de başvuru evrakına eklenmelidir.

Vize başvurusu online olarak İngilizce yapılmaktadır.  Koçak Vize, başvuru formunun doldurulmasında ve ticari vize başvurusu için gerekli diğer belgeler konusunda size yardımcı olabilecek bir başvuru merkezidir. Şirketimizin vize danışmanları ile irtibata geçerek sorunsuz bir vize alma süreci yaşayabilirsiniz.

Ticari vize süresi çok girişle olmak şartıyla altı aydır.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız ve işlem gören tüm Sayfaların RENKLİ fotokopisi

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet (51.mm 51.mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) Ekte Örneği Mevcuttur

3. Eksiksiz Doldurulmuş BİLGİ FORMU Kılavuzu ( Sitemizde Mevcuttur ) DÖKÜMANLAR KISMINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Online Doldurmak İsteyen Yolcularımız Elçiliğin Resmi Form Sitesi Olan; http://indianvisaonline.gov.in/visa/ Bölümünden Doldurabilir.

4. Dilekçe

5. Otel Rezarvasyonu

6. Uçak Bileti Rezarvasyonu

7. Kimlik Fotokopisi

8. Elektirk , Su Faturası Veya İkametgah İlmuhaberi , Nüfus Kayıt Örneği YERLEŞİM YERİ Yazan – Herhangi Birisi Yeterlidir.

Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.)

9. Banka Hesabı Aslı Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan BANKA HESABI aslı (Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir. İnternet Çıktılı Banka Hesapları Bankadan Kaşelenmesi Halinde Geçerli Olacaktır.)

**********    TURİSTİK VİZELERİN SÜRESİ 1 AY’DIR(30 GÜNLÜK ) PROĞRAMLARA GÖRE 3 AY’ OLABİLMEKTEDİR. *********

Hindistan Çalışma Vizesi Almak için İstenilen Belgeler

 1. Pasaport ve Fotokopisi
 2. 4 Adet Fotoğraf
 3. Hindistan’dan alınmış çalışma izin belgesi
 4. İşveren firma / kuruluş Hindistan’da kayıtlı olmalı ve bu kayıtların bir kopyası sunulmalıdır.
 5. Profesyonellik alanı veya eğitim geçmişini gösteren evraklar.
 6. Başvuru sahibi, Hindistan’daki şirket veya kuruluş tarafından sözleşmeyi veya sözleşme kanıtını sunmalıdır
 7. (Sözleşme/İşe Alım Mektubu noter tasdikli olacak şekilde, Hindistan Ticaret ve Sanayi Odası ile Dışişleri Bakanlığı {MEA} tarafından onaylanmış olmalıdır.)
 8. Hindistan Vizesi Fotoğraf ölçüsü 35×45 mm
 9. Dilekçe (biz örnek yazabiliriz)
 10. Adli Sicil Kaydı
 11. Seyahat Sağlık Sigortası (biz yapabiliriz)
 12. Banka Hesap özeti
 13. Otel ve Uçak rezervasyonu (biz yapabiliriz)

Hindistan vizesi dilekçe örnekleri

Hindistan vizesi işlem süresi. Hindistan vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan vizesi elektronik ortamda doldurulduktan sonra 4 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Hindistan otumu olan Türk vatandaşları 2 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Türkiye’de uzun süreli oturumu olanlar 2 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Hindistan Vize ücreti nedir? Hindistan Vize ücreti ne kadardır?

Hindistan vize ücreti seçilecek olan Hindistan vize kategorisine, kısa ve uzun süreli Hindistan vize süresine göre değişecektir. Hindistan vize ücretlerini Hindistan Konsolosluğu veya Hindistan vizesi için danışmanlık eden kurumlar aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Hindistan vize ücretleri, Türkiye Hindistan Başkonsolosluğu ve Türkiye Hindistan Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir.

Hindistan Turist Vize Ücreti

126 usd hizmet bedeli 50 usd

Hindistan Çalışma Vizesi ücreti

6 aylık 126 usd hizmet bedeli 50 usd

1 yıllık 210 usd hizmet bedeli 50 usd

Hindistan Büyükelçiliği. Hindistan Konsolosluğu

Hindistan Büyükelçiliği. Hindistan Konsolosluğu Ankara

Hindistan Büyükelçiliği Ankara

Adres: Çankaya, Cinnah Cd. 77 / A, 06680 Çankaya/Ankara

Çalışma Saatleri: 

Telefon: (0312) 438 21 95

Embassy of India


77, Cinnah Caddesi,
Cankaya 06680,
Telephone: 00-90-312-4382195-98 (4 lines)
Fax no: 00-90-312-4403429,4399323

Emergency Contact Numbers

Embassy of India Ankara

1) Mr Bobby Rawat,
Assistant Consular Officer
Office: (Tel): +90-312-4382195 (Extn. 111) [During office hours](M) +905354904071 (During & after office hours)

2) Dr Aditya Jha
First Secretary (Cons & Info)
Tel(Off.) : +90312440 8259 [during office hours]

3) Mr. Uma Kant
Second Secretary & HOC
Tel(Off.) : +903124385371 [during office hours]Mob      :  +90530314 2205 [after office hours]

Hindistan Konsolosluğu İstanbul

Consulate General of India, Istanbul

Mr Shri Shubham, Community Welfare Officer
Tel No: (+90) 212 2910942 [during office hours](+90) 541 2385632 [after office hours]

Hindistan Büyükelçiliği Vize Başvuru Kabul Günleri

Hindistan Büyükelçiliği Vize Başvuru Günleri

Pazartesi: 09.00 – 14.00

Salı: 09.00 – 14.00

Çarşamba: 09.00 – 14.00

Perşembe: 09.00 – 14.00

Cuma: 09.00 – 14.00

Hindistan Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Kızılay’dan-İlkbahar mahallesi Dolmuş ve otobüsleri gitmektedir.

Kızılay’dan Cinnah’tan geçen bütün otobüsler ve dolmuşlar ile gidilmektedir.

Hindistan Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Tüm Şehirler

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, İstanbul, İzmir, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Kocaeli, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

Yanlış  yada eksik bilgi için info@kocakvize.com mail adresimize yazınız.

Tüm vizeler için tıklayınız.

Hindistan vizesi almak için bizim ile iletişime geçmek için tıklayınız.

Hindistan ülkesine seyahat gerçekleştirmek için ilk önce yetkili vize ofisleri üzerinden ve Hindistan Büyükelçiliğinden Hindistan vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Hindistan vizesi için gerekli evrakları ve Hindistan vizesi için istenilen belgeleri hazırladıktan sonra ve Hindistan vize ücretini yatırdıktan sonra Hindistan için 1 aylık Hindistan vizesi, 3 aylık Hindistan vizesi, 6 aylık  Hindistan vizesi, 1 yıllık Hindistan vizesi alabilirsiniz.

Hindistan vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir