Blog

Polonya Çalışma Vizesi-Çalışma İzni

Merhabalar! Polonya Çalışma vizesi-Çalışma izni nedir? Nasıl alınır? Şartları nelerdir? Kaç günde çıkar? Gerekli evraklar nelerdir? Hepsinin cevabını bu sayfamızda bulabilirsiniz

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]TELEFON 0545 571 75 71  E-mail: info@kocakvize.com [/box]

Polonya

Nüfus: 40 milyona yakın nüfuslu

Başkenti: Varşova

Yüz ölçümü 312.679 km² dir.A

Komşuları: Almanya, Çek Cumhuriyeti, Belarus, Litvanya ülkelerine sınır komşusudur.

Polonya, el değmemiş doğası, geleneksel mimarisi, kare şehir meydanları, dağ ve deniz kasabaları, dünyaya yön veren savaşlara tanıklık eden tarihi, sineması, klasik müziği, eğitim sistemi, öğrenci hayatı ve gece hayatı ile ilgi çeken bir ülke.

Polonya Çalışma İzni ve Çalışma Vizesi

Polonya da Avrupa Birliği adı verilen oluşumda yer almakta olan ülkelerden biridir. Bu sebeple Avrupa Birliği’ne üye olmayan bir ülkenin vatandaşı iseniz çalışma iznini ve çalışma vizesini almadan burada çalışamazsınız. Sadece İzlanda, Norveç, İsveç ve Lihtenştayn gibi ülke vatandaşları çalışma iznine ihtiyaç duymaksızın Polonya’da çalışabilir.

Polonya Çalışma vizesi Nedir?

Polonya’da resmi bir işyerinde çalışmak ve orada uzun süreli oturum sahibi olmak için oraya gitmeden önce alınan Polonya vize türüdür. Polonya çalışma vizesi alabilmek için çalışma izninizin olması gerekmektedir.

Polonya’da 90 günden uzun kalınması durumunda Polonya Ulusal Vize’ye (D vize) başvuru yapmak gerekmektedir.

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni ulusal vize (D tipi vize) kapsamındadır. Polonya’daki bir firmada çalışıp maaş alacak her bir TC vatandaşı Polonya çalışma izni başvurusunda bulunmak ve çalışma vizesi almak zorundadır.

Polonya Çalışma izni Nedir?

Polonya Çalışma İzni; Polonya’da çalışmak için insanların veya sözleşmeli kendi bünyesinde çalıştırmak için firmaların çalışma bakanlığına müracaat edilerek alınan bir izin belgesidir.

Polonya çalışma izni-çalışma vizesi ile Polonya’da 90 günden daha uzun süre çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu vizeye sahip olduktan sonra Polonya oturum hakkınız olur ve bu sayede ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Polonya çalışma izni belgesi, Polonya’ya çalışmak için gidebilmek ve Polonya çalışma vizesi alabilmek için gerekli en temel evraktır. Bu evrak Polonya’daki işveren/şirket tarafından Polonya’dan temin edilir ve size gönderilir.

Polonya Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Polonya Çalışma İzni, Polonya’daki çalışacağınız firma Polonya Çalışma Bakanlığına gerekli evraklar ile resmi müracaatını yapar. Daha sonra ödenmesi gereken harç veya ödemeleri yaptıktan sonra sonucunda çıkmasını bekler.

Polonya çalışma izni alabilmek için öncelikle Polonya’da çalışacağınız bir firma bulmanız gereklidir. Polonya’da bulunan firma sizi işe almaya karar verirse, genellikle Türkiye’deki adresinize bir niyet mektubu ve iş sözleşmesi gönderir. Siz de bu niyet mektubu ve iş sözleşmesini imzalarsınız ve gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya’daki firmaya geri yollarsınız (Gerekli evraklar konusunda Polonya’daki firma sizi bilgilendirecektir).

Daha sonrasında Polonya’daki firma sizin adınıza çalışma izni talebinde bulunur ve çalışma izni belgesini size posta yoluyla ulaştırılır. Elinize çalışma izni ulaştıktan sonra aşağıdaki evrakları hazırlamaya başlayarak Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Polonya Çalışma İzin Belgesi Çeşitleri

Polonya’ya çalışmak amacı ile yapacağınız seyahatlerde çalışma izni almanız gerekir. Alacak olduğunuz bu çalışma izni belgeleri kendi içerisinde 5 farklı gruba ayrılmaktadır. Siz de size uygun olan çalışma izni tipini seçerek diğer istenen belgeleri ayarlayıp Polonya’ya çıkışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • A Tipi Polonya Çalışma İzni

Türkiye ikamet eden vatandaşların Polonya’ya çalışmak amacı ile gittiklerinde işçi olarak yerleşecekleri Polonya yerel firmasında çalışabilmek amacı ile alınan bir vize tipidir. Bu vize tipi o ülkenin vatandaşı olmadığınız halde yine de o ülkedeki bir işyerinde çalışmanızı sağlayacaktır.

 • B Tipi Polonya Çalışma İzni

B tipi çalışma izni almak isteyen kişiler ise Polonya’ya gittiklerinde burada yer alan firmanın yönetim kadrosunda bulunabilmek için almaları gerekir. Polonya vatandaşı olmadığı halde Polonya’daki bir şirketin kadrosunda yönetim aşamasında bulunmasını sağlayan bir vizedir.

 • C Tipi Polonya Çalışma İzni

C tipi Polonya çalışma izni ise çok fazla tercih edilmeyen fakat böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız almanız gereken çalışma iznidir. Polonya’ya gittiğinizde çalışmak istediğiniz kurum Polonya’daki şubesi dışında farklı bir bölgede bulunuyorsa siz Polonya’da o şirketin açmış olduğu pozisyonda çalışabilmek için C tipi Polonya çalışma iznine sahip olmanız gerekir.

 • D Tipi Polonya Çalışma İzni

Bu çalışma izni türü genellikle geçici süreli çalışanlar için oluşturulmuştur. İşçi transferi dediğimiz bir bölgeden farklı bir bölgeye alınıp bir süreliğine çalışma imkanı sağlanan ve sonra tekrar yapılan sözleşmenin bitiminde görevden ayrılacak olan kişilerin alması gereken çalışma iznine denir.

 • E Tipi Polonya Çalışma İzni

Polonya içerisinde bulunan bir firmada çalışmak isteyen yabancı bir işçinin firmanın ana bölgesi Polonya dışında farklı bir yer olduğu halde gidip çalışılacak olan yer, Polonya içinde bir firma ise ve bu firma bu işçiyi uzun süreli olarak çalıştırmak istiyorsa kişi E tipi Polonya çalışma iznine sahip olmalıdır.

Polonya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya çalışma vizesi alabilmek için ilk önce çalışma izninin orijinali elinize ulaşması gerekmektedir. Daha sonra vize başvuru randevusu alınır. Çalışma vizesi alabilmek için gerekli evraklar hazırlanır. Randevu günü Vfs Global veya elçilik üzerinden vize müracaatı yapılır.

Polonya çalışma vizesi alabilmeniz için en önemli şart Polonya’daki firma tarafından kabul edilmiş olmanız ve Polonya çalışma izni belgesinin orijinalinin elinize ulaşmış olması gereklidir.

Polonya çalışma izin belgesi elinize ulaştıktan sonra gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya vize başvuru merkezine giderek Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir. Bunun sonucunda Polonya konsolosluğu sizi vize almaya uygun görürse Polonya çalışma vizesi sahibi olabilirsiniz.

Almış olduğunuz bu vize süresini Polonya’ya gittikten sonra uzatma hakkınız da vardır ve Polonya’ya gittikten sonra size oturum kartı da verilecektir.

Polonya Çalışma Vizesi Randevusu Nereden Alınır?

Polonya Çalışma vizesi randevusu VFS Global Vize Başvuru Merkezi üzerinde randevu alınır. Eğer istenilirse firmamız sizlerin randevusunu alıp vize takibi yapabilmektedir.

Polonya Vizesi Randevu Alma

Polonya vizesi randevu alma işlemleri aşağıdaki linke tıklayarak alabilirsiniz.

https://online.vfsglobal.com/Global-Appointment/

https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/pol/

Polonya Vize Başvuru Takip

Polonya vize başvurularını buradan takip etmek için tıklayınız

https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/pol/

https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/pol/

Polonya Çalışma Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Polonya Çalışma vize başvurusu VFS Global Vize Başvuru Merkezi üzerinden randevu alınarak başvuru yapılmaktadır. . Eğer istenilirse firmamız sizlerin randevusunu alıp vize başvurusu ve vize takibi yapabilmektedir.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]Vize başvurusu yapacakların dikkatine; Bölge ayrımı yapılmaktadır. Hangi ilde yaşıyor veya ikametgah adresiniz nerede ise ordan vize başvurusu yapmalısınız. [/box]

Polonya Ankara Büyükelçiliği yetki alanı içerisindeki iller; Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Hatay, İçel (Mersin), Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat, Zonguldak.

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı içerisindeki iller; Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, İzmir, Iğdır, İzmit (Kocaeli), Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Mardin, Muş, Osmaniye, Rize, Sakarya (Adapazarı), Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Van illeri bulunacaktır.

Polonya İstanbul Başkonsolosluğunun yetki bölgesi kırmızı alanları kapsamaktadır. Bu şehirlerde ikamet eden kişiler, Harbiye, Altunizade, İzmir, Gaziantep ve Trabzon’da bulunan VFS Global vize başvuru merkezi üzerinden Polonya çalışma vizesi – çalışma izni başvurusu gerçekleştirebilir.

Polonya Çalışma Vizesi Kimler Başvuru Yapabilir?

Polonya’da anlaşma sağlamış yahut bağlantısı olan konsolosluğun belirlemiş olduğu şartlara sahip ve daha önce Polonya’da, Türkiye’de veya herhangi dış ülkede suç unsurunda bulunmamış nitelikli umuma mahsus (Bordo) pasaporta sahip Polonya göç yasasına uyum sağlayan herkes başvuru yapabilir.

Polonya Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

polonya çalışma vizesi

ULUSAL VİZE D ÇALIŞMA

Gerekli Belgeler Listesi

 1. Okunaklı ve dikkatlice doldurulmuş, tarih yazılmış ve imzalanmış ulusal vize formu.
 2. Kriterlere uygun pasaport.
 3. Daha önce alınmış pasaportlar ve emniyetten alınacak pasaport protokolü.
 4. Kriterlere uygun 2 adet biyometrik fotoğraf.
 5. a) En az bir ay kalış süresini kapsayan, minimum €30.000 teminatlı sağlık sigortası; YA DA
 6. b) Kişinin Polonya Sosyal Sigortalar Kurumu’na (ZUS) kayıtlı ve sigortalı olduğunu kanıtlayıcı belge.
 7.  Polonya’dan Çalışma İzni.
 8.  Polonya’da bulunan firmadan kişinin işe alınma niyetini belirten, antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli şirket yazısı. Yazıda imzası bulunan kişinin adı, soyadı ve unvanının bulunması gereklidir.
 9.  Meslek diploması veya mesleki eğitim ve vasıflarını gösteren belge ve sertifikalar.
 10.  Barkotlu veya ıslak imzalı ve kaşeli SGK hizmet dökümü ve son iş yerine ait SGK işe giriş bildirgesi.
 11. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 12. Adli Sicil Kaydı.
 13. Askerlik Durum Belgesi.
 14. Türk vatandaşı olmayanlar: Türkiye’den planlanan çıkış tarihine kadar geçerli İkamet Tezkeresi.
 15. Son 3 yılda verilen Polonya ve diğer Schengen ülkelerine ait vize fotokopileri.
 16. Vize başvuru ücreti (vize reddedilse dahi iade edilmez).

Polonya Çalışma İzni İçin Polonya’daki İşverenin Başvuruda Sunması Gereken Evraklar Nelerdir?

 1. Personelin kimlik, pozisyon mesleki eğitim gibi bilgilerini detaylı şekilde içeren başvuru formu
 2. Personelin pasaport fotokopisi
 3. Personel ile imzalanan iş sözleşmesi
 4. İşten çıkarılma durumunda, çalışanın kendi ülkesine dönüş masraflarının işveren tarafından karşılanacağına dair bildirim.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]

DİKKAT: İstenilen belgeler güncel olmalıdır (3 aydan daha yeni). Belgelerin aslı ve bir adet fotokopisi sunulmalıdır. Konsolos tarafından ek belgeler istenebilir. Vize başvuru yolları:

 • E-konsulat www.e-konsulat.gov.pl sisteminden randevu aldıktan direkt olarak Başkonsolosluk;
 • VFS Global Başvuru Merkezleri (tel: 0212 373 58 01 veya www.vfsglobal.com/poland/turkey internet sitesi). Yukarıda belirtilen belgelerden bir veya daha fazlasını ibraz etmemem durumunda vize talebimin reddedilebileceğinin bilincindeyim.

[/box]

Polonya Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize verilmek üzere uygun bulunan başvurular, vize başvurusu yapıldığı günden itibaren 15 iş günü içinde sonuçlanır. Başvurunun ayrıntılı bir inceleme gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, en fazla 30 takvim gününe kadar uzatılabilir. Çok nadir olarak görünen, bazı özel durumlarda bir takım ek belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre 60 takvim gününe kadar uzayabilir.

Polonya Çalışma İzni Kaç Günde Çıkar?

Polonya çalışma izni resmi müracaat edildikten sonra 45-60 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Polonya Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Polonya vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için https://www.gezgelturizm.com/polonya-vizesi/

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Aşağıdaki sigorta ücretleri konsolosluk vize başvuru isteklerine uygun olarak ve Covid-19 teminatı içeren sigorta poliçeleri içindir. 80 yaş üzeri sigorta primleri için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

GÜN SAYISI     ÜCRETLENDİRME (0-80 YAŞ)

1 – 16 Gün 12,00 €
1 Ay 15,00 €
3 Ay 20,00 €
6 Ay 25,00 €
1 Yıl 35,00 €

Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar

polonya vizesi

Polonya vatandaşı Almanyada çalışabilir mi?

Hayır, kişilerin tekrardan vize alması gerekmektedir.

Polonya’da kimler çalışabilir?

 • Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerden birinin vatandaşı konumunda iseniz
 • Polonya’da bulunan bir mülteci konumunda iseniz
 • Avrupa Birliği’nde olmamasına karşın Norveç, İsveç, İzlanda ya da Lihtenştayn vatandaşı iseniz
 • Polonya sınırları içerisinde herhangi bir özel nedenle koruma altında iseniz
 • Polonya ülke sınırları içerisinde kalıcı oturum iznine sahipseniz
 • Polonya’da kalıcı oturma izni adına bekleme durumunda iseniz
 • Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden birinde kalıcı bir şekilde oturma iznine hak kazandıysanız
 • Eğitim amacıyla gittiğiniz Polonya’da geçici oturma izniniz varsa
 • Polonya vatandaşı olan birisi ile evlendiyseniz ya da evlenip boşandıysanız
 • Polonya’da herhangi bir eğitim kurumunda lisans, doktora veya master eğitimi almış ve mezun olmuş iseniz
 • Polonya’daki herhangi bir kurumda bilimsel çalışma ve araştırmalar yapmak amacıyla geçici oturum iznine sahip iseniz, çalışma izni almanıza gerek yoktur.

EK BİLGİ: Polonya’da bulunan herhangi bir kurum ya da firmada staj amacıyla çalışıp ancak hiçbir ücret almıyor iseniz çalışma izni almanıza lüzum yoktur. Bu durumda sadece, 90 günlük Schengen Belgesi’ni almanız yeterli olacaktır.

Polonya Çalışma İzni Şartları Nelerdir?

Mesleki yeterlilik belgesine sahip biri olmanız yeterlidir. Hangi ülke vatandaşı olursanız olunuz Polonya’da çalışabilirsiniz

Polonya Çalışma Vizesi İle Başka Avrupa Ülkelerine Geçebilir miyim?

Polonya çalışma vizesi olan biri turistik gezi yapma şartı ile diğer avrupa ülkelerine gidebilir. Tabiiki bu vize ile başka avrupa ülkelerinde çalışamaz. Sadece turistik amaçlı gidebilir

Almanya, Polonya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Polonya, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Polonya, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

Çok girişli Polonya vizeniz varsa yukarıdaki ülkelere ek olarak aşağıdaki ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz.

Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino, Vatikan.

Polonya çalışma vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Çalışma vizesi ile Schengen Ülkelerinin (avrupa ülkleri) hepsine vize almadan gidebilir. Tabiiki bu vize ile başka avrupa ülkelerinde çalışamaz. Sadece turistik amaçlı gidebilir

Almanya, Polonya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Polonya, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Polonya, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

Çok girişli Polonya vizeniz varsa yukarıdaki ülkelere ek olarak aşağıdaki ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz.

Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino, Vatikan.

Polonya Çalışma Vizesi Red Sebebi

Bazı durumlarda vize alım süreçlerinde bizlerin ufak olarak görebileceği noktalardan dolayı vize başvurusu red cevabını görebilir. Polonya Konsolosluğuna başvuru yaptığınızda sizden istenen evrakları eksiksiz bir şekilde götürdüğünüze emin olmanıza rağmen bazen başvuru sonucunuz olumlu değerlendirilmez. Bunun belirli sebepleri bulunur.

 • Öncelikle tüm başvuru sürecinde bilgilerin birbiriyle çakışmaması gerekmektedir.

 • Hem doğru hem de güvenilir biri olduğunuzu yaptığınız başvuru evrakından tespit etmektedirler.

 • Güncel olarak sunulması gereken olan belgelerin güncelliğinin bulunmuyor oluşu

 • Orjinal halleri istenen belgelerin sadece fotokopileri belgeler arasına yerleştirilmişse eğer yine ret cevabı alabilirsiniz.

 • Tüm bu süreçte otel rezervasyonu uçak bileti rezervasyonu gibi seyahat aşamalarıyla beraber Polonya’ya gittiğinizde kalacağınız yerleşkeye dair bilgilerin birbiriyle çakışması, tarihlerinin birbiriyle orantılı olmaması ve verilen bilgilerde sahtecilik ya da eksiklik görülmesi dahilinde red cevabı alınabilir.

 • Ekonomik durumunuza dair istenen ve kesinlik ifade edici bazı noktalarında konsolosluğu tam tatmin edemiyor oluşunuz da bu noktada vize alımınızı red sürecine götürebilir.

 • Tüm vize alım süreçlerinde olduğu gibi Polonya çalışma vizesi alım süreçlerinde red cevabı aldığınızda tekrar yeniden bir başvuru yapmanız gerekir.

 • Başvuru yaptığınızda yeniden yeni bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu yüzden Polonya çalışma vizesi başvurularını daha deneyimli ve alanında uzman bir ekip eşliğinde gerçekleştirmeniz sizin için çalışma vizesi alım sürecini daha kolay hale getirecektir.

Polonya Vize Reddi Sonrası Yeni Başvuru Yapabilir Miyim?

Polonya vize reddi aldıktan sonra itirazda bulunmadıysanız yeni bir vize başvurusu yapabilirsiniz. (Yukarıda belirttiğim gibi itiraz süresince vize başvurusunda bulunamazsınız. İtiraz sonuçlandıktan sonra yeniden başvuru yapabilirsiniz.) Bu yapacağınız vize başvurusu yine Polonya üzerinden olmalıdır. Polonya vize reddi sonrasında başka ülke üzerinden Schengen vizesi almak için başvuru yaparsanız sonuç yüksek ihtimalle ret olur. Bunun sebebi ise, Schengen ülkelerinin bir kuralı olan vize reddi durumunun ret kararı veren ülke üzerinden kaldırılması gerektiğindendir. (Ret kararı üzerinden 1 seneden fazla zaman geçtiyse başka ülke üzerinden başvuru yapılması büyük sakınca doğurmaz).

Yeni yapacağınız başvuruda almış olduğunuz ret mektubundaki eksiklikleri tamamlamalı ve dilekçenizde açıklama yapmanızı tavsiye ederiz. Yeni yapılan Polonya vize başvurusu için de tüm evrakları tekrar hazırlamalı ve aynı işlemleri tekrar yapmalısınız. Bununla birlikte aynı vize ücretlerini de ödemeniz gerekmektedir.

Polonya Büyükelçiliği ve Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Polonya Ankara Büyükelçiliği

Ankara Çek Cumhuriyeti (Çekya) Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü görev alanındaki iller;

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İzmir,  Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin,Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat.

Adres: 06-650 Ankara – Kavaklidere PK-20, Ataturk Bulvari 241

Telefon: +90 312 457 20 00

Faks: +90 312 468 83 01

E-posta: ankara.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Polonya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü

Adres: 06-650 Ankara – Kavaklidere PK-20, Ataturk Bulvari 241

Telefon:  +90 312 457 20 17, +90 312 457 20 18

Faks: +90 312 468 83 01

E-posta: ankara.wk.dyzurny@msz.gov.pl

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul Polonya Başkonsolosluğu görev alanındaki iller;

İstanbul, Ardahan, Artvin, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova ve  Zonguldak.

Adres: Maslak Mah. Eski Büyükdere Cad. No. 7, GİZ 2000 Plaza K. 5, 34485 Sarıyer – İstanbul

Telefon: +90 212 290 66 30

Faks: +90 212 290 66 32

E-posta: stambul.kg.konsulat@msz.gov.pl

Çalışma saatleri: Hafta içi her gün, 08.30 – 16.30 saatleri arası

Polonya Çalışma vizesi-Çalışma izni nedir? sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bizim ile iletişime geçmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir