Merhabalar! Macaristan vizesi sayfamıza hoşgeldiniz. Macaristan vizesi hakkındaki tüm bilgileri sizin için yazdık.

Macaristan vizesi sitesi web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

TELEFON: 0545 571 7 571    Email: info@kocakvize.com

[/box]

Macaristan Vize Hakkında

Macaristan’a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve Husisi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftır.

Macaristan Schengen vizesi (90 güne kadar – C tipi vize) başvurusu direkt olarak konsolosluklara yapılamaz. Macaristan Schengen vize başvurusu AS Visa Solutions Macaristan vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilir ve buradan gerçekleştirilen vize başvurusu konsolosluğa gönderilir.

Macaristan Turist Vizesi

Macaristan, Schengen Bölgesi üye ülkelerinden biridir. İmzaladığı anlaşmalar sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına schengen vize prosedürünü uygulamaktadır. Ancak Resmi Pasaport hamilleri, Macaristan’a seyahatlerinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftırlar.

Macaristan İstanbul başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etmekte tek yetkili kurumdur. Yoğunluk sebebiyle seyahatten en az yirmi gün önce başvuruların yapılması istenmektedir. Kısa süreli vize başvuruları doğrudan büyükelçilik ve konsolosluğa yapılabileceği gibi yetkilendirilmiş seyahat acenteleri ve vize başvuru merkezleri tarafından da yapılabilmektedir.

Macaristan turistik Schengen vizesine başvurabilmeniz için, AB bölgesine bu ülkeden giriş yapacak olmanız veya en uzun süre bu ülkede kalacak olmanız gerekmektedir. Ayrıca vize almak için sizden talep edilen çok sayıda belgeyi de ibraz ederek gayenizin gezmek olduğunu ispatlamanız gerekecektir.

Vize Ankara başvuru merkezi size istenen evrakların temini ve başvurunuzun problemsiz bir şekilde gerçekleşmesi için danışmanlık yapacak başkent merkezli bir şirkettir. İşlem süreci ile ilgili bilgi almak için vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Macaristan Aile, Arkadaş ve Akraba Ziyareti Vizesi

Macaristan’da ikamet eden arkadaşını veya bir aile büyüğünü ziyaret etmek isteyenlerin başvurması gereken Schengen vizesi türüdür. Bu vizeye başvuranlar, istenen diğer belgelere ilaveten Macaristan’daki yakınları tarafından gönderilen davetiyeyi başvuru evraklarına eklemelidirler. Davetiye; Macaristan Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu (BAH) tarafından verilen orijinal belge olmalıdır. Ayrıca daveti yapan kişiye ait; Kimlik Kartı ve Pasaport fotokopileri de eklenmelidir.

Başvuru esnasında istenen genel belgeler şu şekildedir: Pasaport, vize başvuru formu, seyahat amacını açıklayan şahsi dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, gidiş-dönüş uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu, seyahat masraflarına dair belgeler, ​sağlık sigortası poliçesi, mesleki belgeler.

Başvuru esnasında lazım olacak belgeler hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve başvurunuzu sonuçlandırmak için Vize Ankara başvuru merkezi’ni arayabilir, vize danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Ayrıca iletişim bilgilerimizi inceleyerek sosyal medya uygulamasından mesaj yollayabilirsiniz.

Macaristan İş veya Fuara Ziyareti Vizesi

Macaristan’a ticari vize ile seyahat edebilmek için davetiye gerekmektedir. Macar iş ortağı veya organizasyonunu yapan firma tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır. Macar şirketin iletişim bilgilerini ve seyahatin yapılma gerekçelerini anlatmalıdır.  Davetiye BAH Kurumu (Macaristan Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu) tarafından da onaylanmış olmalıdır. Davetiyede iştirak edilecek etkinliğin, organizasyonun, toplantının veya konferansın hangi tarihler arasında gerçekleşeceği de belirtilmelidir.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan )

3. Schengen Başvuru Formu ( Firmamızca sağlanacak )

4. Yurt dışı Seyahat Sigortası 30.000 Euro Teminatlı Seyahatinden Birgün Önce Başlayan Seyahati Kapsayan ( Firmamızca sağlanacak )

5. Otel Konfirmasyonu ( Otelin Antetli Kağıdına Kaşeli ve İmzalı Olarak Gelicek )

6. Uçak Bileti

7. Firmanın Antetli Kağıdına Gidiş Amacını ve belirtilen tarihlerde izinli olduğunu anlatan DİLEKÇE ( Örneği Mail Olarak Atılacaktır. ) – Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

8. Firmanın Oda Sicil Kaydı (4 Aydan Eski Olmayan Orjinal )

9. Firmanın Faaliyet Belgesi (4 Aydan Eski Olmayan Orjinal )

10. Vergi Levhası ( Son Vergi Yılı İşlenmiş Olmalıdır )

11. Ticari Sicil Gazete Fotokopileri ( Çalıştığınız iş yerinin kuruluş ,Güncel , Hisse Devri ,Sermaye Arttırımı , Adres Değişikliği V.s )

12. Şirketin İmza Sirküsü Fotokopisi

13. Ssk İşe Giriş Bildirgesiniz ( Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır. )

14. Son Üç Aylık Maaş Bordronuz ( Islak İmzalı Kaşeli Olarak Alınmalıdır )

15. Ssk Hizmet Dökümünüz ( SGK Müdürlüklerinden Alınmalıdır. Barkodsuz Hizmet Dökümleri Kabul Edilmemektedir. ) – Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

16. ORİJİNAL KİŞİSEL BANKA HESAP ÖZETİ: Başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce bankadan alınmış son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümü alınmalı bankadaki gişe yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli ve imza sirkülü olması gerekmektedir. Banka hesabı internetten alınmış olsa dahi bankadan kaşe ve imza yaptırılmalıdır. Kişi şirket sahibi ise yüksek bakiyeli şirket banka hesabı ile başvuru yapabilir. Hesabınızda seyahatinizi finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.  (Hesabınızda seyahatinizi finanse edebilecek yeterli meblağ bulunmalıdır).
Not: Başvuru sahipleri, banka hesap özetinin yanısıra ayrıca kredi kartı dekontlarının fotokopilerini de ekleyebilirler. (Kredi kartı dekontunu eklemek mecburi değildir)

17. Var ise Tapu ve Araç Ruhsatı Fotokopileri 

18. Kimlik Fotokopisi

19. Nüfus Müdürlüğünden Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur. )


[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]

Önemli Bilgilendirme;

  • Ankara dan başvuru yapacak başvuru sahiplerinin dosyasına Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği eklemesi gerekmektedir. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği zorunlu bir evraktır.
  • Aile arkadaş ziyareti başvurularında davet eden kişinin ev sahibinden onay yazısı gerekmektedir. Bu yazı dilekçe şeklinde olmalıdır. Dilekçe ” ev sahibi bir dilekçede ….. tarihlerde …. isimli kişi kiracım ……. isimli kişinin ziyaretine gelecektir bilgim ve onayım vardır.” şeklinde olmalıdır. ”
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi Ankara Başvuru Merkezimizden Başvuru Yapacak yolcularımız için zorunlu bir evrak değildir.

[/box]


[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Macaristan Büyükelçiliği’nin yapmış olduğu güncelleme aşağıdaki gibidir, tüm acenteler bundan sonra bu güncellemeye göre evrak getirmelidir.

Elçiliğin güncel talimatı ile e-devlet’ten alınan nüfus kayıt örneklerini artık kabul etmemekteyiz. Tüm yolcularınızın eskiden olduğu gibi Nüfus Müdürlüğüne giderek ‘Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği’ alması gerekmektedir. Evrak içerisinde yerleşim yeri, anne, baba, eş, kardeş, çocuk bilgileri ile doğum, ölüm, evlenme, soyadı değişikliği gibi bilgilerin eksiksiz bir şekilde yer alması gerekmektedir.

[/box]

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

Faydalı Linkler

İkametgah İlmuhaberi ; https://www.turkiye.gov.tr/nvi-yerlesim-yeri-ve-diger-adres-belgesi-sorgulama

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ; https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kayit-ornegi-belgesi-sorgulam

Ssk Hizmet Dökümü ( Barkodlu ) ; https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu

[/box]

Macaristan Vize Ücreti

YAŞ VİZE HARÇ BEDELİ BAŞVURU MERKEZİ ÜCRETİ BRS VİZE HİZMET BEDELİ TOPLAM
0 – 5 Yaş 0 € 0 € 50 € 50 €
6 – 11 Yaş 40 € 25 € 50 € 115 €
12 Yaş ve Üzeri 80 € 25 € 50 € 155 €
  • Macaristan vize başvurusunun ret ile sonuçlanma durumunda vize başvurusu için gerçekleştirmiş olduğunuz ücretler iade edilmez.
  • Macaristan vizesi için yapılması gereken konsolosluk ödemesi Euro ve Nakit olarak yapılmalıdır.
  • Macaristan vize başvurusunda bulunacak Avrupa Birliği üye ülkesi vatandaşlarının aile bireyleri ile birlikte seyahat etmeleri ya da seyahat sırasında buluşacaklarsa, konsolosluk vize harcından muaftır.
  • Sadece kar amacı gütmeyen projelere katılacak 25 yaş altı kişiler için vize harcından muaf olma durumu vardır, ancak bu durumda da başvuru esnasında konsolosluk ile iletişime geçilerek muafiyet hakkında teyit alınmaktadır. Konsolosluğun onay vermesi halinde 60 € olan konsolosluk harcından muafiyet sağlanabilir.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

GÜN SAYISI ÜCRETLENDİRME (0-80 YAŞ) ÜCRETLENDİRME (81-90 YAŞ)
1 – 16 Gün 5,00 € 10,00 €
1 Ay 10,00 € 20,00 €
3 Ay 15,00 € 30,00 €
6 Ay 20,00 € 40,00 €
1 Yıl 25,00 € 50,00 €

Sorular ve Cevaplar

Macaristan Vize Başvurusu için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Macaristan vize başvurusu için bankada ne kadar para olmalı ya da Macaristan vizesi almak için bankada ne kadar para göstermeliyim? Bu sorular bize en çok sorulan ve genellikle cevabı çok yanlış bilinen sorulardır. Bu durumu size mantığı ile açıklayacağım.

Öncelikle bankada para göstermek biraz yanlış olur. Konsolosluklar, bankanızda zaten gerekli olan miktarın bulunması bekler. Ani para girişleri yapmak da her zaman konsoloslukları düşündüren ve şüpheye düşüren bir durumdur.

Macaristan vizesi almak için bankada bulunması gereken miktar şu kadar olmalı diye net rakam söylenemez. Bazı internet sitelerinde bunu görüyorum ve o şekilde yaparsanız durumunuzu riske atarsınız.

Size ilk olarak bankada görünmesi gereken minimum miktar hesabından bahsetmek istiyorum.

  1. Bir uçak firması sitesine girin ve seyahat edeceğiniz tarihlerdeki uçak bileti fiyatlarına bakın.
  2. Seyahat tarihlerdeki konaklayacağınız otel fiyatlarını internetten hesaplayın (Davetiyeli gidiyorsanız ve size konaklama sağlanıyorsa bu konuyu es geçebilirsiniz)
  3. Macaristan’da kalacağınız her bir gün için eğer masraflarınızı karşılayan bir davetiye varsa en az 40 €, eğer davetiyeniz yoksa 100 € olarak hesap yapın.

Yukarıdaki üç durumu hesaplayarak bankada göstermeniz gereken minimum miktarı bulabilirsiniz. Tabi burada hesap yaparken çok kötü bir uçak ve otel baz alınmamalı, çıkan hesabın üstüne de Türkiye’ye döndükten sonra en az 1 ay yaşayacak kadar nakit de eklemelisiniz.

Diğer bir önemli nokta ise, bankada bulunması gerekli olan miktar kanıtlanabilir geliriniz ile uyumlu bir miktar olmalıdır. Her ay belirli miktarda para biriktirip o birikim ile seyahat edebileceğinizi gösterebiliyor olmalıdır.

Macaristan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Macaristan Schengen vize ve 90 gün üzeri eğitim vizesi başvurusu direkt olarak konsolosluklardan yapılamaz. Bu vize kategorisi içerisindeki Macaristan vize başvurusu tüm Türkiye genelinde As Visa Solutions isimli Macaristan vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilir.

İstanbul ve Ankara’da As Visa Solutions Macaristan vize başvuru merkezi ofisleri bulunmaktadır. Size en yakın vize başvuru merkezi üzerinden Macaristan vize başvurusu yapabilirsiniz. Macaristan vize başvurusunda ikamet farkından dolayı oluşan bir bölge ayrımı yoktur. Dolayısıyla başvuru kişisi tercihine göre istediği şehirden başvuru yapabiliyor.

İzmir ve çevre illerde ikamet eden başvuru sahiplerinin Macaristan vize başvuruları İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’nda değerlendirilmektedir.

90 gün üzeri Macaristan vize başvuruları yani çalışma, oturum, evlilik, aile birleşimi vizesi gibi vize kategorileri için başvurular direkt olarak konsolosluklardan gerçekleştirilmektedir.

Macaristan Schengen Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Macaristan Schengen vize ve 90 gün üzeri eğitim vizesi başvurusu için As Visa Solutions isimli Macaristan vize başvuru merkezi resmi internet sitesi (https://www.as-visa.com/Default.aspx) üzerinden > randevu al sekmesinden online olarak randevu almanız gerekmektedir. Özellikle linki sizinle paylaştım çünkü size randevu almak adına dolandırıcılık yapan ve sitesini As Visa Solutions’a benzeten çok firma var. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririm.

As Visa Solutions Macaristan vize başvuru merkezi sitesine girdikten sonra randevu alma seçeneğine tıklıyorsunuz. Burada kişisel bilgilerinizi girdikten sonra randevunuzu alıyorsunuz.

İletişime Geçin

Fransa vizesi almak için sizlerde hemen bizimle iletişime geçin ve işlemlerinize hemen başlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir