Merhabalar! Avusturalya vizesi nasıl alınır? Avusturalya vize başvuru şartları nelerdir? Avusturalya vize ücretleri. Avusturalya vizesi hakkında bilgileri gelin beraber öğrenelim.

Avusturalya schengen vizesi ile ilgili yazımızı okumak istemeyip doğrudan bilgi almak için telefon hattından Whats app programından  bizi arayabilir  ya da mesaj atabilirsiniz.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Telefon hattı: 0545 571 7 571 Whats app: 0545 571 7 571 E-mail: info@gezgelturizm.com[/box]

Adım adım başvuru

Süreç boyunca size yol gösterelim

  1. İncele!

Seyahatiniz için doğru vize tipini seçiniz!

  1. Başvuru Yapın!

Vize başvurunuza başlayın

  1. Randevu Alın!

Vize başvuru merkezinden randevunuzu alın

  1. Ücretleri Ödeyin!

Ödemeniz gereken ücreti öğrenin

  1. Vize Başvuru Merkezini Ziyaret Edin!

Randevunuza gidin

  1. Başvurunuzu Takip Edin!

Vize başvurunuzdaki ilerlemeye ilişkin güncel bilgiler edinin

  1. Pasaportunuzu Teslim Alın!

Pasaportunuzu vize başvuru merkezinden alın

Avusturalya Vize İstiyor mu? Avusturalya Vize Var mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya’ ya seyahat edebilmeleri için Avustralya Vizesi almaları zorunludur. Avustralya umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Avustralya Vizesi başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesinden yapmalısınız. Avustralya Vizesi İşlemleri’ nin vakit alabileceğini, Avustralya Konsolosluğu’ nun yoğunluk durumuna bağlı olarak mülakat randevunuzu 3-4 hafta sonrasına verebileceğini de göz önünde bulundurarak, planladığınız seyahat tarihinizden en geç 5-6 hafta öncesinde Avustralya Vizesi Başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekmektedir.

Avusturya Vizesi

Avustralya Konsolosluğu randevu alınmadan hiçbir vize başvurusunu kabul etmezken; seyahat sebebini, maddi durumu ve ailevi durumu kanıtlayıcı belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulduğu başvuru dosyası ile müracaatı dikkate almaktadır. Eğer başvuru ile ilgili ek evrak talep edilmesi durumunda; bu belge gönderilirken ad, soyad ve dosya numarası gibi bilgilerin eklenmesi önemle tavsiye olunur.

Avustralya Konsolosluğu müracaat sırasında teslim edilen başvuru dosyasının içinde yer alması gerekli evrakların orijinalleri veya noter tasdikli kopyalarının sunulması çok önemlidir. İngilizce olmayan tüm belgeler; noterden onaylı ve yeminli tercüman tarafından tercümenin yapılmış olması önemlidir. Tercümanın/Mütercimin NAATI Kurumu tarafından onay belgesinin tercümelere eklenmesi zorunludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir